מידע על ניקוי שטיחים

מחפשים מידע על ניקוי שטיחים? מה עושים כאשר שואב האבק אינו מצליח עוד להסיר את כל הלכלוך? שאיבה קבועה של השטיח עם שואב אבק חיונית להסרת לכלוך אך לא כתמים. על מנת לשמור על השטיח נקי כדאי להזמין ניקוי שטיחים מקצועי אחת לשנה לפחות. הטיפים הבאים נועדו לסייע לכם לטפל נכון בשטיח שלכם ולהאריך את משך השימוש בו. באיזו תדירות כדאי לנקות את השטיח

באיזה תדירות יש לנקות את השטיח?

תדירות ניקוי שטיחים נקבעת בהתאם למהירות בה מצטבר לכלוך בסיבים. ככל שהולכים יותר על השטיח כך הוא מתלכלך הרבה יותר. עשו לעצמכם הרגל לחלוץ נעליים בכניסה אל הבית ותצמצמו את כמות הלכלוך על השטיח. בבתים עם חיות מחמד נדרש ניקוי בתדירות גבוהה יותר (5-7 שאיבות יסודיות לפחות). אם אתם שומרים על השטיח ומרחיקים ממנו חטיפים, שתייה וציוד יצירה של הילדים, ייתכן ולא תצטרכו ניקוי בתדירות גבוהה. 

ניקוי שטיחים עצמי

את רוב השטיחים אפשר לנקות בבית באופן עצמאי אך מדובר במשימה קשה ומתישה. הטיפים הבאים נועדו לסייע לכם לנקות את השטיח היטב ולהסיר כתמים מכל הסוגים. הפעולה הראשונה אותה נבצע לטובת ניקוי שטיחים היא שאיבה עם שואב אבק. שימו לב שאתם משתמשים במברשת שמתאימה לשטיחים ואנכם גורמים נזק לסיבים במהלך השאיבה. שטיחים עשויים צמר מומלץ לשאוב רק פעם אחת בחודש היות ושאיבת יתר פוגעת בסיבי הצמר הטבעיים. ניעור של השטיח משיג תוצאות זהות לשאיבה מבלי לגרום נזק לסיבים. 

ניקוי שטיחים בטכניקת קיטור עבודה עצמית עם מכשיר קיטור לניקוי שטיחים אינה מומלצת. כדאי להימנע מהרטבה של השטיח כולו היות והדבר עשוי לעודד התפתחות של פטריות עובש. אם בכל זאת החלטתם לנקות בעצמכם שטיח עם מכשיר קיטור ייבשו אותו היטב. 

איך מנקים כתמים נקודתיים?

תגובה מהירה היא המפתח להסרה מלאה של הכתם. עליכם למהר לפעול להסרת הכתם בתוך 15 דקות. הכינו במהירות תמיסה של מים, חומץ לבן ומעט סבון כלים, נקו בטפיחות את הכתם עם מגבת נייר טבולה בתמיסה (לא לשפשף) וייבשו את האזור. 

טואול בניית אתרים